
Як вибрати комфортний інвалідний візок
На жаль, існують захворювання, здатні суттєво знижувати якість життя людини. До таких поширених недуг відносяться серйозні патології опорно-рухового апарату та неврологічні відхилення, що призводять до інвалідизації. Щоб максимально полегшити життя людині з обмеженими можливостями, варто зайти до віртуального магазину інвалідних візків та вибрати модель, яка допоможе вирішити побутові питання, пов'язані з пересуванням.
Вибір інвалідного візка
При виборі інвалідного візка потрібно враховувати те, де він використовуватиметься — вдома чи на вулиці, габарити дверних отворів та розміри тіла самого пацієнта. У такому кріслі людині не повинно бути тісно, водночас має забезпечуватись надійна підтримка з усіх боків, щоб мінімізувати наслідки тривалого перебування у одноманітному становищі. Чим слабша людина, тим більш якісну підтримку має створювати візок. Людям з аміотрофіями потрібен функціональніший «транспорт», ніж просто з хворобами нижніх кінцівок. У занадто широкому візку з низькими підлокітниками людина з ослабленими м'язами просто завалюватиметься, що призведе до подальших деформацій хребта.
Щоб визначити розміри ідеального інвалідного візка, необхідно знати деякі антропометричні дані людини, яка їй користуватиметься. Залежно від цього можна прорахувати розміри конструкційних елементів:
- глибина сидіння повинна бути на 5-7 см коротша за довжину стегна;
- висота сидіння - відстань від п'яти до коліна, до яких додається 5 сантиметрів та висота подушки;
- висота підлокітника відстань від сидіння до ліктя з додатковими 2-3 сантиметрами;
- висота спинки - відстань від сидіння до пахв за вирахуванням 10 сантиметрів. Якщо людина дуже слабка, страждає на м'язову атрофію або великий параліч, має проблеми з утриманням рівноваги, спинка повинна бути вищою;
Для важких пацієнтів із серйозними порушеннями здоров'я підійде крісло каталка з санітарним оснащенням, яка спростить догляд за ними та дозволить досягти максимально комфортного відправлення природних потреб людини.
Коляски бувають як звичайні - механічні, так і електричні, які дозволяють пересуватися з досить високою швидкістю. Розрізняється діаметр та ширина коліс, а значить і прохідність. Бажано, щоб людина з обмеженими можливостями мала 2 коляски — для дому та вулиці. Так пацієнту буде забезпечено максимальний комфорт у різних ситуаціях, а будинок збережеться у чистоті.
23 бер 2018р.