У кошику немає товарів

Все про прикорм: особливості при грудному та штучному вигодовуванні

Харчування у перші місяці життя

Найкращим харчуванням для дитини в перші півроку життя є грудне вигодовування. Грудне молоко повністю відповідає віковим потребам малюків, забезпечує їх поживними речовинами та захищає від патогенів.
 
У грудному молоці, крім іншого, міститься приблизно 90% води, що повністю задовольняє потреби новонародженого в рідині. Тому в перші місяці життя дитини немає необхідності вводити до її раціону додаткову рідину у вигляді води, будь-яких видів чаю, кави, соків або відварів.

Перший прикорм дітям

Необхідність у першому прикормі виникає у дітей приблизно у віці 6 місяців, коли через високі темпи зростання одного грудного молока стає недостатньо, щоб повністю забезпечити зростаючий організм поживними речовинами.
Однак початок прикорму дитини не є приводом для припинення грудного вигодовування, адже прикорм – це продукти харчування, які вводяться як доповнення до грудного молока або дитячої молочної суміші, у разі штучного вигодовування дитини, а не як її заміна.
 
Грудне молоко залишається найважливішим продуктом харчування дитини, і його рекомендується продовжувати і після введення прикорму, як догодовування після їди. У випадках, коли неможливо продовжувати грудне вигодовування дитини, необхідно подбати про правильну дитячу суміш у його раціоні, щоб вона продовжувала одержувати достатньо поживних речовин для всебічного розвитку.
 
Прикорм дитини на грудному вигодовуванні та прикорм дитини на штучному вигодовуванні.
Введення прикорму при грудному вигодовуванні та введення прикорму при штучному вигодовуванні аналогічні. Послідовність введення прикорму до раціону та порція продуктів прикорму залишається незмінною. Для того, щоб малюки легше звикали до нової для них їжі, у перший прикорм дитини на грудному вигодовуванні можна додавати невелику кількість грудного молока, а в перший прикорм дитини на штучному вигодовуванні з цією метою можна додати трохи дитячої молочної суміші. Вводити прикорм рекомендується з ложечки, не потрібно використовувати для цього пляшечку.
 
З віку 6-ти місяців діти іноді можуть потребувати додаткової рідини. У цей період можна давати дитині воду за винятком дистильованої, газованої або мінеральної води. При цьому дитину вже варто починати вчити пити рідину із чашки.
 
У будь-якому випадку, Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує не припиняти грудне вигодовування дитини після введення в її раціон підгодовування і, по можливості, продовжувати її до двох років.
 
Наказ Міністерства охорони здоров'я України №149 «Про затвердження Клінічного протоколу медичного догляду за здоров'ям дитини віком до 3 років» від 20.03.2008 р.
24 лис 2018р.