У кошику немає товарів

Аналоги

Генеричні препарати

Лікар призначив Вам медикаментозне лікування, але знайти ліки в аптеці виявляється неможливо? Воно може бути зняте з виробництва або проходить повторну реєстрацію. Переживати в таких випадках не варто, адже сучасні лікарські препарати часто мають аналоги, про які багато хто не здогадується.
 
Діюча речовина в аналогу те саме, що і в оригінальному препараті, до того ж, вартість ліки-аналогу зазвичай нижча.
В аптеці Ви зможете знайти аналоги, генерики (дженерик, генеричний препарат) потрібного лікарського засобу, натиснувши на одну або кілька речовин у картці товару на вкладці Аналоги.
 
Чому відбувається так, що у відомого препарату з'являються дешеві аналоги?
Коли ліки розробляються, вони проходять дослідження та тестування, на це йде багато часу та фінансів. Тому коли препарат виходить на ринок, у вартість закладаються кошти, витрачені на його розробку. Формула нового медикаменту патентується, це означає, що випускати лікарські засоби з його складом може лише оригінальний виробник.
Через деякий час, коли патент перестає діяти, за формулою нового препарату випускаються його аналоги під маркою інших виробників. Новим виробникам вже не потрібно витрачатися на проведення випробувань і тому ціна на такі ліки дешевша.
 
Чому лікарі призначають дорогі ліки, коли є дешеві аналоги?
Добросовісний висококваліфікований лікар, призначає той препарат, у дії та якості якого він впевнений. Адже оригінальні ліки, хоч і дорого варті, все ж таки часто має перевагу перед аналогами. У більш дорогих ліках вище ступінь очищення діючої речовини від сторонніх домішок, є додаткові добавки, що впливають на тривалість дії основної речовини, і відсутні різні побічні дії.
Так, порівняльні аналізи в лабораторії показували, що часто аналоги розчиняються повільніше, або навпаки - швидше оригінального препарату і можуть мати меншу кількість діючої речовини. Так само, в аналогах можуть міститися всілякі домішки.
 
Дуже низька вартість медикаментів, порівняно з оригіналом, має Вас насторожити! Купуючи препарати-аналоги, Ви повинні пам'ятати, що часто вони не проходять лабораторних випробувань і їхня дія може бути невідомою. Автори оригінального препарату виставляють хімічну формулу, але залишають за собою таємницю технології приготування цього медикаменту. До того ж найчастіше виробництвом нових оригінальних ліків займаються масштабні фармакологічні компанії, в лабораторіях яких найновіше прогресивне обладнання, яке виробники аналогів не можуть собі дозволити.
 
Як правильно вибрати аналог, генерик потрібного препарату?
Вас у жодному разі не повинно лякати, коли в аптеці Вам пропонують купити медикаменти, які є аналогами оригінального препарату. Є кілька шляхів, як дізнатися, що аналог не зашкодить Вам:
- Коли лікар виписує рецепт, запитайте його, чи можна застосовувати аналоги. Грамотний лікар напише у призначенні перелік медикаментів, серед яких будуть аналоги. Якщо лікар точно знає, що аналог чимось гірший за той препарат, який він призначає, він повідомить Вам, що в даному випадку безпечніше придбати оригінальний препарат.
 
- Запитайте спеціаліста в аптеці, чи є аналоги препарату, який Вам потрібен, та уточніть, чи відрізняються за дією аналоги від оригінальних ліків. Досвідчені фармацевти часто можуть надати кваліфіковану інформацію.
 
- Спирайтеся на власні відчуття. Якщо Ви купили аналог, але відчуваєте, що його дія гірша або відрізняється від оригіналу, не варто намагатися приймати їх надалі.
 
Не заміняйте самостійно оригінальний препарат на аналог, генерік! Це може бути шкідливим для Вашого здоров'я. Якщо у Вас виникли питання про аналоги та оригінальні лікарські засоби, скористайтесь нашою аптечною довідкою. Кваліфіковані спеціалісти нашої аптеки завжди зможуть допомогти.