У кошику немає товарів

Хропіння

вид:
Сортування:
показати

Причини виникнення хропіння та як з ним боротися

Згідно з проведеними дослідженнями, лікарі стверджують, що не ускладнене хропіння спостерігається у більшості людей, незалежно від віку, статі, ваги чи ритму життя. Він триває протягом 2-3 хвилин і може бути пов'язаний із закладеністю носа.
Не ускладнене хропіння - це звуковий феномен, який може виявлятися у людини час від часу або постійно і при цьому триває не довго. У решті випадків, прийнято говорити про серйозне захворювання.
 
Ускладнене хропіння супроводжується періодичною затримкою дихання. Таким чином, у процесі хропіння людина ніби захлинається потоком повітря, після чого настає затримка дихання, а потім сплячий знову починає дихати. Така пауза є досить небезпечною.
Раптова зупинка дихання – це апное. Небезпека такого моменту полягає в тому, що мозок недоотримує необхідну кількість кисню. Наприклад, якщо затримка триває мілісекунди – це не настільки критично для людського організму. А ось затримка на кілька секунд або більше призводить до порушення сну, що, в свою чергу, може стати однією з причин постійної сонливості, погіршення пам'яті, концентрації уваги, зниження потенції, дратівливості та інше.

Причини виникнення хропіння

Серйозні причини, що призводять до появи хропіння, можна умовно поділити на три великі групи:
- Порушення архітектоніки носа, піднебіння або навколоносових пазух. Простіше кажучи, такі проблеми пов'язані з анатомічними складнощами. Діагностика вважається досить простою, тому що лікар відразу помічає візуальне викривлення перегородки, провислий неб або збільшені носові раковини. З такими причинами допоможе впоратися ЛОР-хірургія.
- Неврологічні чинники. Така причина є серйознішою, оскільки за нею можуть ховатися неврологічні захворювання, а також всілякі пухлини. В результаті, пацієнт потребує обов'язкового обстеження та допомоги фахівців.
- Причини, які пов'язані з деякими чинниками. Одним із найпоширеніших факторів є ожиріння. На другому місці – вік. Літні люди досить часто хропуть, що свідчить про знижену функцію щитовидної залози.
Крім серйозних причин, які провокують хропіння, відзначають також причини тимчасового характеру – втому чи вживання алкогольних напоїв.

Як позбутися хропіння?

Прийнято виділяти 4 основні способи, які допоможуть кожному позбавитися хропіння і насолоджуватися тихим і міцним сном.
Необхідно стежити за своїм харчуванням та контролювати власну вагу. Як правило, хропіння з'являється, коли у людини відзначають надмірне відкладення жиру в області обличчя та шиї, що ускладнює дихання у лежачому положенні.
 
Відмовляйтеся від зловживання шкідливими звичками. Куріння стає основною причиною поступового запалення гортані та глотки, а також їх набряку.
Відмова від лікарських препаратів. Дуже часто люди, які погано сплять, приймають різні транквілізатори чи відповідні снодійні. Необхідно проконсультуватися у свого лікаря, який допоможе підібрати відповідний аналог без подібних побічних ефектів.
Деякі люди починають хропіти через незручні та неприродні положення під час сну. Як правило, такі положення відбиваються хворобливими відчуттями в області шиї та остеохондрозом.
Пам'ятайте про те, що хропіння – це не тільки неприємний звук, який заважає всім домочадцям міцно спати, а й серйозне захворювання, що потребує термінового лікування.