У кошику немає товарів

Як правильно зважуватись?

Люди, які страждають надмірною масою тіла, часто стурбовані питанням схуднення. Сідають на всілякі дієти, займаються фітнесом. І багато хто часто вимірює вагу, щоб простежити за зниження кількості кілограмів. Роблять це часто, навіть кілька разів на день, думаючи, що результати мають негайно проявитися. Але бувають розчаровані, коли бачать, що стрілки ваг показують ту саму цифру, що й раніше. Засмучуючись, впадаючи в депресію від безсилля, люди провокують погіршення стану, починають посилено їсти, або, навпаки, зводять харчування до мінімуму, і все повертається на той же рівень. Щоб такого не відбувалося, треба знати, як правильно зважуватись.

Основні правила точного виміру ваги

Щоб стежити за зміною маси свого тіла ви повинні подбати про наявність точних ваг. Вони повинні бути перевірені за допомогою гирь або контрольного виміру та порівняння з іншими предметами. Якщо у вас правильний пристрій, це ще не гарантія, що ви отримаєте правильні показання. Для цього потрібно знати деякі правила зважування:
  • Встановіть ваги на рівну поверхню, незначні нерівності можуть спричинити відхилення у показаннях. Підлога має бути твердою. М'яка поверхня килима дасть зміну у показаннях;
  • Ставайте на платформу приладу плавно, без стрибків та ривків;
  • Стояти слід рівно, рівномірно розподіливши упор тулуба на обидві ноги;
  • Не можна нахилятись, триматися за стінку;
  • Вимірюйте на одних і тих же вагах;
  • Точна вага буде показана тільки при повній відсутності одягу, але така можливість буває не у всіх, намагайтеся зважуватися в одному і тому ж тонкому домашньому одязі типу легкої піжами;
  • Беріть показання одночасно. Робіть це вранці після спорожнення кишечника, натще;
  • Не робіть це щодня, тому що у вас в організмі відбуваються якісь процеси, але результати не будуть видно так швидко. А часте зважування лише посилить песимізм і викличе депресію від нездійснених очікувань;
  • Під час місячних у жінок спостерігається затримка рідини в організмі, тому уникайте вимірювати масу цього періоду;
  • Не слід ставати на ваги відразу після тренувань, оскільки в цей час ваш організм може втратити тільки воду і показання будуть не точними;
  • Під час хвороби утримайтеся від процедури, тому що в цей період організм ослаблений, бореться із хворобою, можливе зменшення кілограмів, але це не буде реальною картиною. Дочекайтеся повного одужання, щоб продовжити заняття та дієту;
  • Уникайте вимірювань у поганому настрої, оскільки відсутність результату призведе лише до погіршення стану;
  •  Не забувайте змінювати батареї в електронних вагах, щоб вони показували точні цифри.

Час для зважування

То коли краще зважуватися, щоб результати були найточнішими? Рекомендується робити це вранці раз на тиждень. Результат буде максимально точним, якщо ви перед цим сходите в туалет, абсолютно здорові і знаходитиметеся в прекрасному настрої.
Тіло людини складається з м'язів, жиру та води. Чим менший вміст жиру, тим краще індекс маси. Багато хто запитує, як стежити за масою тіла? Як визначити, що втратив організм під час тренувань, жиру, води? Для цього існують спеціальні вимірювальні прилади, що показують відсоток вмісту жиру та води в організмі. Деякі сумніваються у достовірності показань цього приладу.

Маса тіла

Щоб правильно визначити масу тіла, потрібно знати, який відсоток становлять м'язові волокна, вода до загального показника. Тоді точно буде відомо, що ми маємо у нашому тілі, м'язи у чистому вигляді або жирові відкладення.
 
Дізнатись кількість жиру в організмі можна за допомогою формули визначення жирового відсотка: розподіл показника маси тіла на показник зростання у квадраті. Методика визначення досить популярна, але найточніший зміст можна дізнатися за результатами томографії.
 
Важливо знати вміст води у організмі. Визначення відсотка води у тілі проводиться за допомогою спеціальних приладів-аналізаторів. Норма вмісту води у чоловіків і жінок різниться, і становить відповідно: 50 - 65% та 45 -50%.
 
Отже, знаючи основну методику зважування, визначення жирового та водного відсотка, можна легко отримати точну картину змісту власного тіла. Ви можете за показниками дізнатися, чи насправді схудли, чи відбулося зменшення жирових відкладень.
30 липень 2018р.