
Комп'ютерна томографія: показання та способи проведення
Проведення комп'ютерної томографії – один із сучасних та достовірних способів дослідження, який є більш інформативним, ніж рентген, що дозволяє отримати знімок, що знаходиться в одній проекції. Результати КТ дають змогу вивчити та розглянути орган з кожної сторони з точністю до міліметра для точної постановки діагнозу.
Існує дві методики проведення такого дослідження, під час якого використовується або не використовується контрастна речовина. Записатися на КТ можна на сайті. Допомога фахівців, надана своєчасно, допоможе точно поставити діагноз та виявити захворювання на початковій стадії. Такий підхід дозволить підібрати найефективніший метод лікування.
Коли необхідне дослідження
КТ дає можливість швидко, безпечно та безболісно провести необхідне дослідження. Серед основних показань для її проведення виділяють такі:
- переломи, вивихи кінцівок;
- черепно-мозкові травми;
- захворювання хребта;
- проблеми ШКТ;
- підозри на наявність злоякісних пухлин;
- діагностування патологій судин;
- недуги дихальних органів.
КТ із контрастом і без нього: особливості процедур
Перед проведенням КТ пацієнт знімає прикраси та інші аксесуари, що мають металеві елементи. Після цього йому потрібно розміститися на пересувному столі томографа. У процесі сканування його рух відбувається у горизонтальній площині. Обертання кільця з детектором здійснюється навколо пацієнта. У цей час він повинен лежати не рухаючись, затримувати подих або робити видихи згідно з вказівками лікаря.
Під час проведення обстеження у процедурній пацієнт знаходиться один. Але це не повинно бути причиною тривоги, оскільки фахівці спостерігають за людиною, а також вона має доступ до системи зворотного зв'язку, завдяки якій її чують.
Щоб отримати максимально точні результати дослідження проводиться з контрастом. У цьому випадку пацієнту ставлять катетер (внутрішньовенний). Через нього в організм людини надходить спеціальний рентгеноконтрастний склад. Процедура ідентична внутрішньовенному уколу і не викликає болючих відчуттів. Зазвичай пацієнт відчуває тепло, що розповсюджується, по всьому тілу. Всі інші маніпуляції, що проводяться, не відрізняються від процедури дослідження без використання контрасту.
14 лис 2018р.