
Мікропротезування зубів. Що це за процедура?
Клієнти сприймають стоматологію як неминучість. Захворів зуб – треба йти. Флюс – знову до стоматолога. Підозра на стоматит чи гінгівіт – прямий шлях до стоматологічної клініки. А тим часом, така процедура, як мікропротезування, піклується не лише про здоров'я, а й про красу зубів. Посудіть самі, щербинка, надколотий зуб або сточений виглядають не дуже естетично.
Суть мікропротезування
Мікропротезування - область дії естетичної стоматології. Принцип полягає у виправленні зовнішнього вигляду зубів з мінімальним інвазивним втручанням та, що важливо, без їх видалення. Тобто мікропротез встановлюється на зуб. І його наявність є основною умовою проведення процедури.
Застосовують мікропротезування у таких випадках:
- кривий або сточений зуб;
- скол;
- тріщина;
- зміна кольору;
- каріозне ушкодження;
- неправильна форма тощо.
В результаті він візуально виглядає рівним та кольором не виділяється.
Види мікропротезування
Перед встановленням мікропротезу стоматолог клініки обов'язково оглядає ротову порожнину. Послугі передують також гігієнічне чищення, полірування поверхні, обточування для щільнішого прилягання мікропротезу. Можливо, знадобиться лікування.
Залежно від характеру проблеми лікар ухвалює рішення, що саме запропонувати клієнту.
- Вкладка. Її встановлюють на зубну коронку при її каріозному чи некаріозному ураженні. Вона нагадує пломбу, проте практично непомітна. Ретельно підібраний відтінок, ювелірно виточена у стоматологічній лабораторії форма дозволяють досягти таких результатів. Матеріал – кераміка чи композитна субстанція.
- Вініри. Покривають зовнішню поверхню зуба. Для щільного прилягання потрібно трохи відшліфувати зуб без травмування емалі. Вініри можуть приховати кривизну, сколу, недостатню висоту, відтінок. Матеріал – стоматологічна порцеляна.
- Люмініри. Функція та ж, що й у вінірів. Однак кривизну вони не виправлять через товщину пластинки. Вона менша, ніж у вінірів. І попереднє обточування зуба не потрібне.
Перед процедурою мікропротезування проводиться професійна гігієна порожнини рота. Робиться це для того, щоб прибрати м'який наліт, зубний камінь, мікрочастинки їжі та зубну пасту. В іншому випадку можливий ризик розвитку мікроорганізмів під мікропротезом та погіршення стану зуба.
Плюси процедури
Без видалення за мінімальний термін повернути красу зубам – це реально. Це не всі переваги послуги.
Без видалення за мінімальний термін повернути красу зубам – це реально. Це не всі переваги послуги.
- Красиві рівні зубки.
- Що щадить по відношенню до емалі процедура.
- Гіпоалергенність.
- Відсутність у стоматологічних матеріалах металу.
- Мінімальна обробка поверхні.
- Безболісність.
- Немає звикання до «нових» зубів.
- Збереження здорових тканин.
- Відновлення анатомічної форми.
- Довговічність матеріалів та мікропротезів з них.
Якщо стан зубів клієнта більш ніж задовільний, дотримуються щоденних правил гігієни порожнини рота – процедуру можна проводити після огляду та чищення зубів. В іншому випадку показано лікування чи протезування, імплантацію.
Лікарі стоматологічної клініки рекомендують кожні півроку відвідувати стоматолога, щоб вчасно виявити та усунути можливу проблему. Адже мікропротезування куди приємніше, естетичніше і швидше, ніж кардинальне втручання стоматолога.
Лікарі стоматологічної клініки рекомендують кожні півроку відвідувати стоматолога, щоб вчасно виявити та усунути можливу проблему. Адже мікропротезування куди приємніше, естетичніше і швидше, ніж кардинальне втручання стоматолога.
18 жов 2018р.